18. maja muzeji in galerije praznujejo MEDNARODNI MUZEJSKI DAN!

Leta 1977 je Mednarodni muzejski svet ICOM (International council of museums) zaznamoval 18. maj kot Mednarodni dan muzejev, da bi muzeji s tem dosegli večjo prepoznavnost  v družbi in pripomogli k njenemu razvoju. Vsako leto se temu prazniku pridružuje več muzejev, med njimi tudi Zasavski muzej Trbovlje.

Tema letošnjega praznovanje Mednarodnega muzejskega dneva je Muzeji in enakost: raznolikost in inkluzivnost (Museums for Exuality: Diversity and Inclusion). Slovenski muzeji ga bomo praznovali  s skupno virtualno razstavo slovenskih muzejev.

ZMT sodeluje s spodnjim plakatom.

ZMT plakat ICOM2020

V ponedeljek 18. 5. 2020 pa vas vabimo na brezplačni ogled naših trenutno aktualnih razstav

• stalne razstave Srečno … Črne doline!
  • občasne razstave Panorame Trbovelj
  • občasne razstave Udarništvo in prostovoljstvo v Zasavju