Ob 160-letnici steklarne v Hrastniku

Odprtje razstave Zasavskega muzeja Trbovlje OB 160-LETNICI STEKLARNE V HRASTNIKU, v četrtek, 17.12.2020, v Športnem parku na Logu (ob poti med Osnovno šolo narodnega heroja Rajka in stadionom).
Ob 160 letnici steklarne v Hrastniku, smo se v Zasavskem muzeju Trbovlje odločili, da ob finančni podpori Ministrstva za kulturo RS, Občine Hrastnik in Steklarne Hrastnik pripravimo razstavo na prostem.
Kljub trenutnim razmeram vas vabimo, da izkoristite veseli december in hladne zimske mesece, da dopolnite svoja vedenja o steklarstvu, obudite spomine na več kot dvesto letno tradicijo steklarske dejavnosti v Zasavju in 160 letno tradicijo steklarne v Hrastniku. S pomočjo slikovnega gradiva pa spoznate delo steklarja in kako so izdelke oblikovali 'steklarski mojstri' oz. kako jih oblikujejo danes.
Prijazno vabljeni!
PA ŠE: Poglejte na FB stran ZMT, kjer vas čaka nagradna igra.

steklarna1875