Obletnica ustanovnega kongresa Komunistične partije Slovenije

cebine

Ustanovni kongres Komunistične partije Slovenije je potekal v strogi tajnosti v noči iz 17. na 18. aprila 1937 najprej v cerkvi Svetega križa na Čebinah, potem pa na Barličevi domačiji na Čebinah nad Trbovljami.
Več o stalni postavitvi Zasavskega muzeja Trbovlje na Čebinah lahko izveste na https://zasavski-muzej-trbovlje.si/stalne-razstave/spominska-hisa-uk-kps-na-cebinah.html.
Ob obletnici je možen ogled Spominske hiše ustanovnega kongresa KPS na Čebinah med 10.00 in 18.00. Obiskovalce naprošamo, da upoštevajo vse aktualne epidemiološke ukrepe.
Ko bodo epidemiološke razmere dopuščale, bomo v Zasavskem muzeju Trbovlje organizirali voden ogled po Spominski hiši ustanovnega kongresa KPS.
Zato nas še naprej spremljajte preko facebooka, instagrama in spletne strani.
Vabljeni!