Z IGRO DO DEDIŠČINE V TEDNU OTROKA

zigro

Od 4. do 10. oktobra 2021 vas vabimo v Zasavski muzej Trbovlje in Muzej Hrastnik. Pridružite se nam na dogodkih, ki smo jih za vas, DRUŽINE Z OTROKI, pripravili v sklopu tradicionalne akcije Z IGRO DO DEDIŠČINE. Akcijo že od leta 2010 organizira Sekcija za izobraževanje in komuniciranje pri Skupnosti muzejev Slovenije v TEDNU OTROKA (Teden otroka je projekt Zveze prijateljev mladine Slovenije, ki se začne vsak prvi ponedeljek v oktobru in traja 7 dni).
Z brezplačnimi aktivnostmi in dejavnostmi, ki bodo potekale v muzejih in galerijah po vsej Sloveniji, želimo kulturno dediščino približati različnim starostnim skupinam, spodbujati medgeneracijsko zbliževanje in aktivno doživljanje preteklosti ter omogočiti odkrivanje novih znanj z igro in ustvarjalnostjo.

Vabimo vas:

V MUZEJ TRBOVLJE (Ulica 1. junija 15, Trbovlje)
v ponedeljek in petek od 8.00 do 13.00,
v torek, sredo, četrtek od 8.00 do 18.00 in
v soboto od 9.00 do 12.00
- na samostojen ogled stalne razstave Srečno … črne doline in v ustvarjalne kotičke za otroke,
- na samostojen ogled risbic, ki so jih za vas in nas pripravili vrtičkarji ob 110. obletnici prvega vrtca v Trbovljah.

V RUDARSKO STANOVANJE NA NJIVI (Trg svobode 23, Trbovlje)
v soboto, 9. oktobra, ob 10.00
- na voden ogled stanovanja, na druženje s pokušino funšterca in knajpove kave, ki bo potekalo v sklopu projekta DEKD in TKD pod naslovom Od šporheta do funšterca.
Predhodne najave
E: Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled., Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.,
T: 030 203 103, 030 203 105

V MUZEJ HRASTNIK (Cesta 1. maja 41, Hrastnik)
od ponedeljka do petka od 8.00 do 14.00
- na samostojen ogled stalnih zbirk,
v sredo, 6. oktobra, ob 16.00
- na voden ogled razstave Sava združuje in na delavnico Po Savi navzdol, kako pa navzgor? (izdelava čolničkov iz orehove lupine).
Predhodne najave
T: 030 203 103, 030 203 105

Vljudno vabljeni.

Prost vstop za družine z otroki.
Obisk aktivnosti bo potekal v skladu s priporočili NIJZ.

BROŠURA PDF